Dane kontaktowe

Kosiedlisko
Salomin 31
20-275 Goscieradów

tel: +48 501 470 677
e-mail: biuro@kosiedlisko.pl
www.kosiedlisko.pl

Właściciel Jolanta Kosidło

Śledź Nas

Image Alt

Okolica

Janów lubelski ZOOM Natury

Zoom Natury obejmuje ogromny park rekreacji (ponad 10 ha) i piaszczystą plażę nad Zalewem Janowskim, jeden z najatrakcyjniejszych w Polsce parków linowych, plac pozytywnej energii,pasaże spacerowe z fontannami, ścieżki rowerowe, siłownie oraz nowoczesne laboratoria edukacyjne łączące aktywne poznawanie świata z zabawą. To świetne miejsca na rodzinny wypoczynek połączony z nauką ornitologii, przyrody, ekologi, ogrodnictwa, fotografii.

Zalew w Zaklikowie

PLAŻA w części piaszczysta, w części trawiasta, częściowo zacieniona. WODA Zalew zasilany wodą z Sanny, jednej z czyściejszych rzek Roztocza; woda czysta, badana przez Sanepid. ZAPLECZE Parking, ubikacje i przebieralnie, punkty gastronomiczne, wypożyczalnia sprzętu. BEZPIECZEŃSTWO Dwóch ratowników od rana do wieczora, wodny patrol policji. POŁOŻENIE Łatwy dojazd, w lesie jagody i grzyby, warunki do wędkowania.

Sandomierz

Sandomierz jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, malowniczo położonym na nadwiślańskiej skarpie, która stanowi strome zakończenie Gór Świętokrzyskich. Turyści odwiedzający Sandomierz mogą zobaczyć doskonale zachowany średniowieczny układ urbanistyczny. Jego dawny charakter oddają organizowane w okresie sezonu turystycznego pokazy walk rycerskich i renesansowego tańca.

Spływy kajakowe

Spływy kajakowe to od lat bardzo popularna i ciekawa forma aktywnego wypoczynku. Płynąc kajakiem możesz odkryć świat z zupełnie nowej perspektywy. Otaczająca dzika przyroda, cisza i spokój pozwolą Ci na pełen relaks i oderwanie od codziennych spraw. Lekki wysiłek przy wiosłowaniu i pokonane kilometry będą źródłem niespotykanych wrażeń i ogromnej satysfakcji!

„Źródliska” w Łanach

Pomnik przyrody nieożywionej „Źródliska” w miejscowości Łany to jeden z wyróżniających się obszarów w Gminie Gościeradów. Wypływająca pod ciśnieniem hydrostatycznym woda, uruchamiająca warstwę luźnych piasków tworzy zjawisko bijących „gejzerów”. Ciekawostką jest fakt, że temperatura wody utrzymuje się na stałym poziomie i niezależnie od pory roku wynosi 10,20C– 10,30C.

Rezerwat przyrody „Marynopole”

Rezerwat „Marynopole” posiada duże znaczenie ogólnoprzyrodnicze i naukowo – dydaktyczne. Na terenie 156,12ha. chroniona jest grupowo rosnąca jodła.

Rezerwat przyrody „Szczeckie Doły”

Rezerwat przyrody „Doły Szczeckie” jest najbardziej urokliwym rezerwatem w naszej gminie. Na powierzchni 206, 63 ha. chroniony jest buk oraz malowniczy teren w formie jarów i wąwozów.

You don't have permission to register